Pandemi süresinden sonra gerçekleşen ilk fuar organizasyonuna katılmak gerçekten iyi geldi. Mevcut ve potansiyel yeni müşteriler ile tekrar yüz yüze bir araya gelmek pandeminin etkisini bir nebze azalttı. Sodex fuarları ülkemiz ve dünya HVAC sektörü tarafından ilgiyle takip edilen büyük organizasyonlar. 30 farklı ülkeden çok sayıda yabancı konuk ağırladık. Ülkemizden de birçok sektör uzmanı tarafından ziyaret edildik. Genel olarak değerlendirdiğimizde ISK-SODEX 2021 fuarına katılmamızın doğru bir karar olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle temsilciliğimizi yürüttüğümüz Vortice tarafından tasarlanan Yeni Lineo Quiet Kendinden susturuculu, yuvarlak kanal tipi karma akışlı fanları sektör uzmanlarının beğenisine sunduk. Çok ilgi gördü, artık daha fazla zaman geçirdiğimiz kapalı alanlar da ki gürültülü çalışan fanların yerini teknolojik sessiz tip ürünlere bırakıyor. EC ve AC motorlu seçenekleriyle, Ø100-Ø315mm Çap aralığı, 150-2890m³/h hava debisi aralığı ile bir çok projenin tercihi olacağını söyleyebiliriz.  Ayrıca diğer bir temsilcisi olduğumuz Casals marka santrifüj fanları ilk defa tanıtımını yapma fırsatımız oldu. Ticari, konut ve endüstriyel tesisler için birçok farklı ihtiyaca cevap verebilecek bir ürün gamına sahip olduk.  

Önümüzdeki yıl HVAC sektörü için daha aktif bir dönem olacağını ön görüyoruz. Havalandırma ve iklimlendirme sistemleri pandeminin etkisiyle daha da önem kazandı. Önümüzdeki dönemde olası başka viral pandemi olacağını göz önünde bulundurarak havalandırma ürünleri ve sistem tasarımlarında değişimler olacağı kanaatindeyiz. Bu değişimin, sektörümüz ve bizi daha fazla yenilik yapmaya zorlayacağını düşünüyoruz.